جستوجوی تور

همه تور ها

آفر دونی

باشگاه

سفرو

 

چرا باید سفر کنیم؟

4.2/5 - (11 امتیاز)

در این که زندگی ما انسان‌ها یک سفر تمام عیار است حرفی نیست! اما در این مقاله قرار است که به شما بگوییم که چرا باید سفرکنید؟ در واقع چرا باید سفر کردن را جزوی از اهداف مهم زندگی خود قرار دهید. این مقاله را بخوانید تا از دست آوردهایی که در طول سفر به دست می‌آورید باخبر شوید.

اهداف متفاوت از سفر

 • دلایل شغلی و بیزینسی
 • تفریح
 • گذراندن زمان کنار دوستان و خانواد
 • شناخت بیشتر اطرافیان
 • درمان پزشکی

چرا مردم سفر می‌کنند؟

قبل از این که جواب این سوال را بدهیم که چرا باید سفر کنیم اول بهتر است که مروری بر این داشته باشیم که چرا مردم سفر می‌کنند؟
هداف مختلف مردم از سفر:جدای نیازی که مردم به سفر کردن دارند، هر شخصی دلایل متفاوتی هم از سفر کردن دارد.

از فوایدهای سفر

از فواید سفر می‌توان به تجربه یک ماجراجویی جدید اشاره کرد که باعث می‌شود به مرور زمان تجربیات و خاطرات ماندگاری که از آن بدست می‌آوریم تبدیل به جزوی از شخصیت منحصر به فرد ما شود.

کشف فرهنگ‌های جدید

اغلب ما انسان‌ها به قدری خودمحور هستیم که تمایل داریم فرهنگ خودمان را تافته جدا بافته از دیگر فرهنگ‌ها بدانیم و بر کلیشه‌های ذهنی که برای خود ساختیم تعصب به خرج دهیم، که البته این رفتار بسیار خطرناک و نا سالم است. ولی با کشف کردن فرهنگ‌های جدید در یک دنیای متفاوتی غوطه ور می‌شوید تا به شما ثابت شود که تاکید بر شناخته‌هایی که برای شما امن هستند شما را تبدیل به انسانی تک بعدی می‌کند.

تاثیرات کشف فرهنگ های جدید بر روی زندگی
شناختن فرهنگ‌های جدید ما را وارد دنیایی متفاوت می‌کند که می‌تواند جالب باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر به یک کشور قصد سفر دارید حتما به قسمت‌های روستایی یا محله‌های قدیمی آن سر بزنید دیدن فرهنگ بومی مردم یک منطقه بیشتر می‌تواند حق مطلب را برای شما ادا کند.

ذات کنجکاو

کنجکاوی موتور ذات آدمیزاد است در طول سفرتان این حس کنجکاوی است که باعث می‌شود از منطقه امن خود خارج شوید و با تجربه کردن شرایط جدید خود واقعیتان را بشناسید و با خود آشنا شوید، این پروسه باعث رشد فردی و تغییرات بهتر می‌شود.

مثال
برای مثال زمانی که در حال گشت و گذار در طبیعت هستید ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که مجبور به روبه رو شدن با ترس های خود شوید، همان ترس‌هایی که در زندگی شما تداخل ایجاد می‌کردند یا روح شما را می‌آزردند اما بعد سفرخود تمام آن ترس‌ها به کنار می‌روند و حتی برای شما تبدیل به مسئله‌ای پیش پا افتاده می‌شوند.

تغیر دید شما نسبت به زندگی

یک آبراه را در نظر بگیرید که در اثر حرکت نکردن، آب آن گندیده است. ما انسان‌ها هم اگر در جهت تغییردیدمان نسبت به زندگی حرکت نکنیم وضعیتمان شبیه به همان آبراه راکد می‌شود. یکی از روش هایی که به ما کمک می‌کند تا دچار این موقعیت نشویم، سفر کردن و تجربیاتی است که در طول آن به دست می‌آوریم.

تجربیاتی که باعث تغییر دید ما به زندگی در طول سفر می‌شود
داشتن چشم اندازی متفاوت در طول سفر به دنیای اطرافمان به ما نشان می‌دهد که زیبایی فقط محدود به زندگی کوچکی که در محدوده امن خود قرار داده‌ایم نمی‌شود. نگاه کردن به روحی که در یک شهر یا منطقه دیگری وجود دارد باعث تغییر دید ما نسبت به زندگی می‌شود.

دست آورد های سفر

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای  سفر این است که شما را به دنیای جدیدی می‌برد که هرگز در معرض آن قرار نمی‌گرفتید. سفر به شما این امکان را می‌دهد که با مردمی از فرهنگ‌های مختلف، با سنت‌های متنوع و سبک زندگی متمایز ملاقات کنید. در حین سفر و کشف این جهان‌های تازه پیدا شده، لحظه‌ای درنگ کنید و نه تنها در مورد تفاوت‌هایی که در سبک زندگی و رفتار آنها مشاهده می‌کنید، بلکه در مورد چیزهایی که ما را متحد می‌کند، فکر کنید.

 • به چالش کشیدن خودتان
 • یادگیری و کسب تجربه
 • آشنایی با افراد جدید
 • یک شروع جدید

چند نکته کاربردی راجب سفر

تا اینجا به شما گفتیم که چرا باید سفر کنیم و این که سفر کردن چه دستاوردی برای ما دارد اما بهتر است که از اینجا به بعد را به این اختصاص بدهیم که در سفرمان چه نکاتی را بهتر است که رعایت کنیم.

 1. از مدارک شناسایی خود کپی تهیه کنید.
 2. قبل از این که هتل یا رستورانی را رزرو کنید در اینترنت راجع به آن تحقیق کنید.
 3. آب و هوا را چک کنید.

 

نتیجه نهایی

در نتیجه توصیه آخر ما به شما این است که سفر رفتن را اولویت اول زندگی خود قرار دهید برای این که بتوانید سفر بیشتر بروید پولهای خود را سیو کنید و برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.