جستوجوی تور

همه تور ها

آفر دونی

باشگاه

logo

021-49976

انواع سرویس های هتل ها

4.3/5 - (7 امتیاز)

زمانی که بخواهید یک اتاق در یک هتل رزرو کنید از شما میپرسند چه نوع سرویس اتاقی نیاز دارید در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل برسی کنیم که معنای کلمات سرویس اتاق های هتل چیست؟

هر نوع اتاقی که دریافت کنید بسته به هزینه ای که برای آن میپردازید و نوع خود هتل خدمات متفاوتی را به شما ارائه میدهند. منظور از سرویس هتل ها امکاناتی هست که شما در مدت اقامت خود در یک هتل برخوردار هستید.

انواع سرویس هتل ها

در طبقه بندی استاندارد سرویس در هتل ها  به دو صورت ارائه میشود :

  • یا به صورت خدمات اضافی هستند که  شما جدا از خدمات اتاقتان دریافت میکنید و رایگان نیستد
  • یا به این صورت هستند که همراه با سرویس های اتاق هستند و شما پول اضافی دریافت نمیکنید.

درواقع 7 نوع سرویس هتل داریم که هرکدام از این 7 نوع میزان بهره مندبودن شما در استفاده از خدمات هتل را برای شما تعریف میکند.

سرویس only room  یا O.R ( سرویس اتاق تنها )

این سبک اتاق ها معمولا به این معنا هستند که شما فقط پول اتاق را پرداخت میکنید و همراه اتاقی که رزرو کردین خدمات دیگه ای دریافت نمیکنید , پس اگر قصد استفاده از خدمات صبحانه و وعده های دیگه ای رو ندارید بهتره که ازاین نوع  سرویس یعنی سرویس  O.Rاستفاده کنید

سرویس  BED AND BREAKFAST  یا BB ( سرویس اتاق همراه با صبحانه )

همانطور که از اسمش پیداست هتل BB درواقع به این صورت هست که شما همراه اتاق از سرویس صبحانه هم برخوردار میشوید که ما به شما توصیه میکنیم معمولا سعی کنید برای سفر های تفریحی از این سرویس که همراه با صبحانه است استفاده کنید . چون به صرفه تر است.

سرویس HALF BOARD یا HB ( صبحانه و یک وعده غذا )

درواقع شما با تهیه این سروس به همراه اتاق وعده صبحانه یک وعده نهار یا شام دریافت میکنید .که البته جزئیات این سرویس بستگی به خود هتل  و ساعت هایی که شما در هتل حضور دارید داره.

تفاوت ها با یک هتل معمولی
به صورت خلاصه اگر بگیم سرویس FB  به این معناست که شما تمامی وعده های  غذایی رو روی اتاق دریافت میکنید  و لازم نیست که برای آن پول جدا بپردازید.

سرویس FULL BOARD PLUS (تمام وعده های غذایی همراه با نوشیدنی کنار آنها)

شما در این سرویس تمام وعده های غذایی را در تایمی که هتل ارائه میدهد کنار نوشیدنی های همراه آن میتوانید بدون پرداخت مبلغ اضافی در یافت کنید . به صورت خلاصه اگر بگیم سرویس  FB  به این معناست که شما تمامی وعده های  غذایی رو روی اتاق دریافت میکنید  و لازم نیست که برای آن پول جدا بپردازید.

سرویس all inclusive  یا all  به این معنا است که شما تمام خدمات هتل را ازجمله تمام وعده های غذایی و دسر ها و میان وعده ها نوشیدنی های هتل را هم میتونید روی سرویس های اتاق داشته باشید و دیگه جدا پول پردازید .

در هتل های پیشرفته تر خدمات بیشتری مثل ماساژ استفاده از سرگرمی های آبی و غیره هم شامل این خدمات میشوند اما همراه با یک سری محدودیت میشوند

سرویس ULTRTA ALL INCLUSIVE یا UALL

شما در این سرویس تمام سرویس ها و خدمات هتل را به صورت شبانه روز و رایگان دریافت میکنید که معمولا در کشور ترکیه در هتل هایی واقع در کوش آداسی ,  بدروم , مارماریس و غیره ارائه میگردد.

حالا در ادامه میخواهیم راجب انواع اتاق در هتل ها صحبت کنیم.

CONNECTING ROOM (اتاق های کانکت)

این نوع اتاق ها معمولا برای سفر های خانوادگی یا دوستانه و گروهی است چون این اتاق ها در واقع دو اتاق به هم متصل شده اند که یک دیوار آنها را از هم جدا کرده است.

cabana room (اتاق های کابانا)

در مناطق توریستی ساحلی هتل های ساحلی هستند که کنار برج های خود کلبه هایی دارند که میتوانید آنهارا اجاره یا رزرو کنید و از کنار ساحل بودن لذت ببرید برخی از این سوئیت ها  هم کنار استخر قرار دارند.

هتل آپارتمان

این هتل ها که با درجه بندی های متفاوت وجود دارند همراه یک آشپزخانه ارائه میشوند و به صورت مجزا وسایل آشپزی را برای رفاه مسافر همراه خود دارند

این هتل برای افرادی مناسب هست که برای مدت زیادی میخواهند اقامت کنند یا این که میخواهند هزینه خورد و خوراک را برای خود به حداقل برسانند.

گاهی هتل آپارتمان ها یک پذیرای و آشپز خانه همراه سرویس بهداشتی و حمام و بدون اتاق هستند  یا گاهی هتل آپارتمانها یک آشپزخانه و نشیمن به همراه یک یا دو یا سه اتاق ارائه میشود مثلا به این صورت  که سوئیت سه خوابه در یک اتاق 1 تخت ،یک اتاق با 2 تخت ، و یک اتاق با 3 تخت قرار دارد . و سوئیت های دیگر هم نسبت به تعداد اتاق ها و ظرفیتی که دارند ارائه میشوند.