در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

021-49976

پیکاپ پاسپورت

4.2/5 - (8 امتیاز)

پیکاپ پاسپورت چیست ؟ همانطور که خودتون هم میدانید به دلیل یک سری مشکلات سیاسی موجود میان ما و کشور های دیگر ، سفارت خانه های برخی از کشور ها در ایران بلوک هستند. به همین منظور افرادی که قصد سفر به کشور هایی را دارند که در ایران سفارت خانه ندارند باید از روش پیکاپ پاسپورت استفاده کنند

پاسپرت

پیکاپ پاسپورت چیست ؟

کلمه (pickup) در زبان انگلیسی به معنای برداشتن یا تحویل گرفتن، اما وقتی میگوییم پیکاپ پاسپورت منظور چیز دیگری است.

برای این که ویزای کشور های دیگر در ایران را دریافت کنیم باید به سفارت آن کشور مقصد در ایران مراجعه کنیم ، حالا اگر کشور مقصد ما در ایران سفارت نداشت باید چیکار کنیم؟ اینجاست که اصطلاح پیکاپ معنی پیدا میکند برای گرفتن ویزا در چنین موقعیتی باید از سفارت آن کشور در یک کشور واسطه استفاده کنید.

مراحل کار دقیقا همان مراحلی است که در سفارتخانه های داخلی انجام میدادید، مصاحبه میشوید و برای دریافت نتیجه منتظر میمانید.

چه کشور هایی نیاز به پیکاپ پاسپورت دارند؟ در حال حاضر کشورهای گوناگونی وجود دارد که نیاز به پیکاپ پاسپورت دارند اما پر تقاضا ترین آنها کشور کانادا ، انگلیس و آمریکا میباشد.

تفاوت پیکاپ پاسپورت و ویزا چیست

شما برای گرفتن ویزا در کشوری که در ایران سفارت ندارد، همانطور که اشاره کردیم به یک کشور واسطه نیازمند هستید اما ممکن است که رفتن به یک کشور واسط برای شما زمان بر یا پر هزینه  باشد در این صورت رایج ترین روش این است که مدارک و پاسپورت خود را به یک آژانس مسافرتی مطمئن بسپارید و آژانس مسافرتی مورد نظر هم تمام کارهای قانونی و مراحل پیکاپ پاسپورت شما را انجام میدهد و بعد از اتمام مراحل و دریافت پاسپورت و ویزا آن را به شما

تحویل میدهد و به این پروسه تحویل پاسپورت و مدارک درخواست ویزای شما به سفارت مقصد در کشوری که واسطه است و الصاق ویزا به همراه تحویل گرفتن پاسپورت  ، پیک آپ پاسپورت یا پیک آپ ویزا میگویند.

ویزا چیست؟

ویزا در واقع اجازه ورود و اقامت در یک کشور دیگر میباشد، برای گرفتن ویزای کشور هایی که بنا به دلایل سیاسی در ایران سفارت ندارند، تنها راهکار شما استفاده از روش پیکاپ ویزا است. پیک آپ ویزا کار زمان بر و حرفه ای میباشد برای پیکاپ ویزای خود حتما از یک آژانس مسافرتی کمک بگیرید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

مدارک مورد نیاز پیکاپ پاسپورت

این را در نظر داشته باشید به غیر از گذرنامه ای که باید به سفارت بفرستید یک سری مدارک اولیه در رابطه با درخواست ویزا که قبلا به سفارت مورد نظر فرستاده بودید باید همراه گذرنامه خود بفرستید.

مدارک کلی : مدارک شناسایی مورد نیاز بسته به کشور مقصد ممکن است متفاوت باشد اما به صورت کلی شما نیاز به ارائه یک سری مدارک دارید یعنی همان مدارکی که مربوط به درخواست ویزا به کشور مقصد میباشد.

 • اصل پاسپورت

حداقل اعتبار پاسپورت شما باید بین 7 ماه تا 1 سال باشد. پس در طول پروسه درخواست خود به انقضای گذرنامه خود توجه داشته باشید.

 • پرینت ایمیل سفارت

زمانی که به کشوری درخواست دریافت ویزا میدهید ایمیلی با مضمون این که سفارت منتظر دریافت پاسپورت و منتظر دریافت مدارک شما میباشد دریافت میکنید.

دقت داشته باشید که هر کشوری از زمانی که درخواست ویزای شما را در یک ایمیل برای شما ارسال میکند. تا زمان دریافت گذرنامه شما زمان محدودی را تعیین کرده است و اگر دیر تر مدارک خود را ارسال کنید متاسفانه درخواست شما پذیرفته نمیشود.
 • چند قطعه عکس

تعداد عکس هایی که نیاز دارید بسته به قوانین کشور مقصد متفاوت میباشد اما سایز آنها معمولا 7×5 باید باشد.

 • فرم وکالت

برای سپردن مدارک خود به آژانس مسافرتی که قرار است کار های شما را انجام دهد نیاز به فرم وکالتی که به آنها سپرده اید دارید.

برای پیک آپ پاسپورت نیاز به حضور شخص میباشد؟
همانطور که اشاره کردیم میتوانید برای این که در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید پیک آپ ویزا و پاسپورت خود را به یک آژانس مسافرتی بسپارید.
آیا آژانس های مسافرتی برای سپردن مدارک مهاجرتی خودمان به آنها قابل اطمینان هستند؟
جواب این سوال به این بستگی دارد که شما به چه آژانسی مدارک خود را تحویل داده اید،اگر مدارک خود را به یک آژانس معتبر بسپارید خیالتان راحت باشد که جای آنها امن میباشد.

چرا از روش پیک آپ استفاده کنیم؟

 • کم کردن هزینه

رفتن به یک کشور واسطه باعث هزینه های اضافی میشود ،ممکن است شما مجبور شوید مدتی منتظر جواب سفارت در کشور واسطه باشید و این مدت قطعا برای شما هزینه ها را چند برابر میکند.

 • صرفه جویی دروقت

منتظر ماندن در کشوری دیگر برای گرفتن ویزا از سفارت یک زمان تقریبا نامعلوم را از شما هدر میدهد،برای همین کمک گرفتن از آژانس هایی که این خدمات را ارائه میدهند در زمان شما هم صرفه جویی میکند.

 • کم کردن استرس هنگام سفر

پروسه ای که به یک کشور دیگر بروید و از سفارت وقت بگیرید شما را در پروسه ای استرس زا قرار میدهد اما شرکت هایی که  خدمات پیکاپ انجام میدهند ویزای شما را سریع تر و بدون استرس انجام میدهند.

کشور هایی که در ایران سفارت ندارند

پیکاپ ویزای آمریکا

هممون میدونیم که کشور آمریکا سفارتی در ایران ندارد ، و برای گرفتن ویزا به این کشور نیاز به یک کشور واسطه میباشد که میشه در کشور هایی که نزدیک به ایران هستند این کار را انجام داد از جمله :

 • پیک آپ ویزای آمریکا از ترکیه
 • پیکاپ ویزای آمریکا از امارات
 • پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

پیک آپ پاسپورت کانادا

کانادا یک کشور محبوب برای ما ایرانی ها است و متقاضیان زیادی هم برای دریافت ویزا دارد اما چون متاسفانه سفارت آن در ایران فعال نیست برای ورود به این کشور باید از کشور امارات یا ترکیه استفاده کنید.البته باید یک سری شرایط را دارا باشید تا راحت تر ویزای خود را دریافت کنید.

 • داشتن ویزای شینگن
 • یا ویزا های معتبر مثل کره و ژاپن
 • داشتن دعوت نامه از اقوام درجه یک

خدمات پیکاپ ویزا و پاسپورت در کدام قسمت های امارات و ترکیه انجام میشود

 • پیکاپ ویزای کانادا از استانبول
 • پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا
 • پیکاپ ویزای کانادا از دبی
 • پیک آپ ویزای کانادا از ابوظبی

مشخصات آژانس ها قابل اطمینان برای این کار

اولین نکته این است که دقت کنید مدارک خود را به شرکتی بسپارید که مجوز پیکاپ ویزا از سوی پلیس مهاجرت ایران را داشته باشند.در غیر این صورت ممکنه است گیر افراد کلاه بردار و سوء استفاده گری بیوفتید. دومین نکته این که از شرکت هایی را انتخاب کنید که نام مطرحی دارند و دارای اعتبارو مجوز میباشند.