در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

باشگاه مشتریان

رفتیم استانبول کجا را بگردیم؟

5/5 - (1 امتیاز)

رفتیم استانبول کجا را بگردیم؟یکی از سوال هایی است که برای اکثر افرادی که علاقه به خرید تور استانبول دارند و بار اولشان است که میخواهند به استانبول سفر کنند پیش می آید،در ادامه جواب این سوال را به شما میدهیم و لیستی از مکان های تفریحی همراه با ادرس و جزئیات آن را به شما میدهیم.

استانبول یک شهر بزرگ و پرجمیعت است که شما به محض قدم گذاشتن در آن متوجه فرهنگ سنتی مردم آن که با بافت مدرن شهر آغشته شده است میشوید،به عنوان مثال خانه ها و ساختمان های تجاری مدرنی که در کنار بافت تاریخی قرار گرفته است و یا مردمی که ظاهر کاملا مدرنی دارند اما هنوز هم رفتار و عقاید سنتی آنها در رفتار روز مره شان کاملا بازتاب دارد.درخیابان هایی مثل میدان تکسیم یا نیشانتاشی شما دستفروشان خوراکی را میبینید که در بین فروشگاه و بوتیک های مد،بلال کبابی میفروشند.بله این است چکیده ای از شهر زیبای استانبول که در ادامه قرار است به گردش در آن یپردازیم.

تفریحات آبی استانبول

در شهر استانبول میتوانید تفریحات آبی متنوعی را داشته باشید،از قدم زدن در اسکله گرفته تا اجاره قایق تفریحی و یا شرکت در کنسرت خواننده های محبوب ایرانی که بر روی کشتی مراسم های مهیجی را برگزار میکنند.

سواحل استانبول

استانبول دارای پلاژ ها و سواحل متعددی است که میتوانید در آن آب تنی کنید.برخی از این ساحل ها رایگان بوده است و برخی دیگر هم مبلغی را به عنوان ورودی از مراجعه کنندگان دریافت میکنند.

ساحل بیوک چکمجه

ساحل بیوک چکمجه

ساحل بیوک چکمجه که در منطقه بیوک چکمجه قرار گرفته است و یکی از معروف ترین پل های زمان عثمانی هم اطراف آن قرار دارد.در زبان ترکی بیوک چکمجه به معنای کشوی بزرگ است.دلیل نام گذاری آن هم این است که این دریا در فاصله کمی از یک دریاچه دیگر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و از بالا مثل کشو در کنار هم قرار گرفته اند.البته استانبول سواحل متعددی دارد که در ادامه تعدادی از آنها را به شما معرفی میکنیم.

غواصی در استانبول

غواصی در استانبول،یکی دیگر از تفریحات استانبول است که میتواند تجربه هیجان انگیزی را در آب های مدیترانه برای شما به ارمغان  آورد.برای انجام این کار به سادگی میتوانید به کلوب های ساحلی استانبول بروید و از این طریق خدمات مورد نیاز برای غواصی را تهیه کنید.البته اگر سوالی هم در رابطه با هزینه تور برای شما پیش آمده است هزینه یک بار غواصی حدود 700 تا 2500 لیر برای یک نفر است.

تعدادی از سواحل استانبول

 • ساحل دالیا
 • ساحل نان استاپ استانبول
 • ساحا بابیلون کیلیوس

پارک های آبی استانبول

استانبول هم مانند دیگر شهر های خود دارای پارک های آبی متنوع و متفاوت است که استانبول را از لحاظ توریستی وارد مرحله ای دیگر کرده است.

پارک آبی آکوا مارین استانبول

پارک آبی آکوا مارین استانبول یکی از بزرگترین و لوکس ترین پار آبی های استانبول است.در این پارک آبی همراه با موسیقی و انواع خوراکی و نوشیدنی از شما پذیرایی میکنند.شما در آکوا مارین میتوانید بر روی تخت های مخصوص ماساژ یک ماساژ خوب دریافت کنید و یا از سرسره های هیجان انگیز لذت ببرید.همچنین این پارک دارای سیاه چاله های آبی و سقوط آزاد می باشند.

ساعت کار:همه روز ها 9 صبح تا 19 عصر

قیمت بلیط آکوا مارین

 • آقایان:70 لیر و آخر هفته ها 80 لیر
 • بانوان:60 لیر و 70 لیر اواخر هفته
 • کودکان زیر 5 سال رایگان
 • کودکان 5 تا 12 سال 35 لیر در روز های هفته و 45 لیر آخر هفته

پارک های آبی استانبول

تم پارک ها و یا پارک های ماجراجویی در استانبول

تم پارک ها یا همان پار های ماجراجویی استانبول درواقع پارک هایی هستند که بر اساس یک داستان و ماجرا بازدیدکنندگان را وارد یک بازی یا دنیای کارتونی میکند.معمولا فضای این پارک ها شبیه به یکی از داستان های مارول یا کارتونی است و افراد در سنین مختلف میتوانند کارتن هایی که در سن کودکی دیده اند را برای مدت کوتاهی زندگی کنند.

ویالند استانبول

 • هزینه ورودی اسفانبول :169 لیر
 • ساعت کار اسفانبول : 10 تا 7 عصر
 • آدرس اسفانبول:این پارک در منطقه ایوپ استانبول قرار گرفته است.

ویالند

ویالند یکی از شهربازی های بزرگ استانبول است که در کنار تم کارتونی که دارد همچنین در هر سنینی میتوانید در آن بازی کنید و از بازی های هیجان انگیز آن لذت ببرید.شاید برایتان جالب باشد که مساحت این پارک حدود 600 هزار متر می باشد و حدود 200 غرفه در این تم پارک وجود دارد که به بازدیدید کنندگان خدمات ارائه میدهد.البته نا گفته نماند که نام دیگر این پارک اسفانبول است.

موزه های استانبول

از آنجا که کشور ترکیه دارای تاریخ غنی می باشد،به همین دلیل است که دارای  موزه های متنوع و ختلفی شهر های خود همچنین استانبول است.ولی سطح شهر هم میتوانید بافت و فرهنگ سنتی استانبول را از معماری و رفتار مردم بدانید پس ما به شما توصیه میکنیم که به جای این که به دنبال استانبول گذشته در موزه ها بگردید به موزه هنر مدرن استانبول بروید کمی با هنر و هنرمندان این شهر آشنا شوید.

موزه هنر های مدرن استانبول

موزه هنر های مدرن استانبول

در موزه هنر هایط مدرن استانبول شما شاهد اثار هنرمندان از قرن بیستم به بعد هستید.آثاری که در این مجموعه میبینید،هنر های مفهومی،نقاشی،مجسمه و غیره که برخی از آنها بصورت دائم جزوی از آثار متعلق به این مجموعه هستند و برخی هم برای مدت کوتاهی در آنجا به نمایش گذاشته میشوند.

شرایط بازدید

 • روز های بازدید:سه شنبه و چهارشنبه
 • ساعت بازدید:11 صبح تا 5 عصر
 • هزینه بازدید:بین 35 تا 50 لیر

موزه توهمات استانبول

موزه توهمات استانبول

یکی از معروف ترین مکان های توریستی که تقریبا هر توریستی در آن یک عکسی دارد،موزه توهمات استانبول است.البته این موزه هم یک مکان کاملا مدر است که با ایجاد خطای دید تصاویر و فضای جالبی را برای بازدید کنندگان فراهم کرده است.این موزه به سکشن های متفاوتی دلرد و هر بخش آن ژانر متفاوتی را به تصویر کشیده است.

 • هزینه ورود موزه توهمات:رایگان
 • ساعت کار موزه توهمات استانبول:10 تا 22
 • آدرس موزه توهمات استانبول:منطقه بی اوغلو

 

پله های رنگین کمانی استانبول

پله های رنگین کمانی استانبول

نمیشود که تا استانبول بروید اما به پله های رنگی آن سر نزنید و یک عکس یادگاری با آن نگرید،پله های رنگین کمانی در منطقه فاتح استانبول قرار دارد.البته بنا به تجربی برخی این پله ها از نزدیک شبیه بی عکس هایشان نیستند اما میتوانید صرفا عکی های جالبی در آن بگیرید.

توضیحات تکمیلی
استانبول مکان های تفریحی بسیاری دارد که نمیشود همه آنها را در یک صفحه قرار داد.اما به شما توصیه میکنیم مقاله برج گالاتا و مسجد ایا صوفیه را بخوانید و با قلم ما به آن سفر کنید.