در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

باشگاه مشتریان

معروف‌ترین سوغاتی‌های استانبول

5/5 - (1 امتیاز)

سوغاتی‌های استانبول

از آن جایی که استانبول از مقاصد پر رفت و آمد این روزهای مسافران ایرانی است بهتر است که با سوغاتی‌های آن آشنایی داشته باشید تا اگر راهتان به این کشور تاریخی و زیبا افتاد، بتوانید تعدادی از آن‌ها را برای خود و عزیزانتان خریداری کنید. در ادامه مهم‌ترین و محبوب‌ترین سوغاتی‌های استانبول را با هم بررسی می‌کنیم.

سوغاتی‌های استانبول جذوه

جذوه( ظرف مخصوص قهوه ):

همانطور که می‌دانید ترکیه به قهوه‌هایش معروف است و اگر از علاقه‌مندان این نوشیدنی محبوب هستید خوب است که از این کشور، جذوه که نوعی ظرف مسی برای درست کردن قهوه است را تهیه کنید و برای خانواده و دوستان خود یکی از معروف‌ترین سوغاتی‌های ترکیه را خریداری کنید.

راحت الحلقوم:

این شیرینی برای ایرانیان هم نام‌آشنا است اما مزه‌ی راحت الحقلوم‌های ترکیه تفاوت چشمگیری دارد و اگر خود یا دوستانتان از طرفداران شیرینی‌جات هستید خوب است که از قنادی‌های بسیار باکیفیت استانبول که تعدادشان هم کم نیست راحت الحلقوم استانبولی تهیه کنید، از نکات مثبت این سوغاتی قیمت بسیار مناسب آن است. اینکه منشاء راحت الحلقوم دقیقا کدام کشور است مشخص نیست اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما آن را امتحان کنید.

سوغاتی‌های استانبول راحت الحلقوم

سوغاتی‌های استانبول ادویه

ادویه‌های ترکی:

غذاهای ترکی به خوشمزه بودن معروفند و اگر شما هم به غذا و آشپزی علاقه دارید خوب است که به بازار بزرگ استانبول مراجعه کنید و برای خود و نزدیکانتان ادویه‌های رنگارنگ و خوش عطر و بوی ترکی  را خریداری کنید، این ادویه‌ها را می‌توانید هم به شکل فله‌ای که ارزان‌تر است تهیه کنید و هم به شکل بسته بندی، اما برای سوغاتی بهتر است از محصولات بسته بندی استفاده کنید تا حمل و نقل آن برایتان ساده‌تر باشد و بتوانید آن را سالم به ایران برسانید.

آویزهایی با نشان چشم زخم:

با توجه به آمار ، تقریبا چهل درصد از مردم دنیا به چشم زخم و اینکه چشم حسودان باعث خواهد شد تا در زندگی افراد موفق اتفاق بدی بیافتد اعتقاد دارند، برای رفع این قضیه مردم هر کشوری نماد از نماد یا سمبل خاصی استفاده می‌کنند، مثلا در ایتالیا از نشانه‌هایی به شکل شاخ برای دفع بلای چشم استفاده می‌کنند، اما نشانی که در ترکیه بسیار معروف است و هنوز هم که هنوز است در اکثر خانه‌های مردم آن می‌توانیم نماد چشم زخم که به رنگ آبی است را مشاهده کنید. راه خرید این آویزها بسیار ساده است و در اکثر مغازه‌ها و بازارهای محلی می‌توانید آن‌ها را بیابید.

سازهای اصیل ترکی:

اگر از قشری هستید که هنر و موسیقی برایتان جذابیت زیادی دارد دستتان برای خرید سوغاتی بسیار باز خواهد بود.  از سازهای بسیار خوش آهنگ ترکیه که هر زمان نواخته شوند شما را با خود به این کشور تاریخی می‌برند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

ساز باغلاما:

شاید اسم این ساز به گوش شما هم خورده باشد زیرا در بعضی نقاط ترک و کردنشین عراق و ایران هم طرفدار دارد و شناخته شده است. باغلاما سازی زهی است و شباهت زیادی به تنبور دارد. مردم ترکیه این ساز را بعنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای موسیقی‌های کشور خود می‌شناسند. نوع دیگری از باغلاما که دسته‌ای بلندتر دارد در ایران با نام ساز دیوان شناخته می‌شود.

ساز لاوتا:

این ساز در بسیاری از قطعه‌های  شاد موسیقی ترکی استفاده می‌شود و نوعی ساز زهی است و به عود استانبولی شهرت دارد و هفت سیم دارد.

 

زورنا:

این ساز بادی در بسیاری از قطعه‌های محلی ترکی استفاده می‌شود و صدای بسیار بلندی دارد، از آن جایی که زورنا فضای کمی را اشغال می‌کند برای سوغاتی گزینه‌ی مناسبی است.

چای و قهوه:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید علاوه بر قهوه، چای‌های ترکیه نیز بسیار معروف هستند و در بسیاری از شهرهای آن طرفداران زیادی دارند.

اگر گذرتان به کافه‌های زیبا و متنوع استانبول افتاد خوب است که چای سیب ترکی را امتحان کنید. اگر خوشتان آمد بعنوان سوغاتی‌ای خاص و خوشمزه خریداری کنید.

لباس و کتانی:

اگر طرفدار سوغاتی‌های فرهنگی یا مرسوم نیستید خوشبختانه گزینه‌های زیاد دیگری برای شما وجود دارند، یکی از بهترین این گزینه‌ها خرید لباس و کتانی است. در ترکیه انواع و اقسام اجناس باکیفیت و اصل را می‌توانید از خود برندها به شکل مستقیم یا از فروشگاه‌های داخل خیابان یا پاساژ خریداری کنید.

کتانی هم یکی از اجناسی است که نسبت به قیمت ایران برایتان بسیار ارزان‌تر تمام خواهد شد. همچنین مطمئن خواهید بود که کفشی که می‌خرید اورجینال است.