Safaro

021-49976

فرودگاه های استانبول

Rate this post

فرودگاه های استانبول را بیشتر بشناسید

فرودگاه های استانبول
ISTANBUL AIR PORTS

شناخت بیشتر فرودگاه های استانبول به شما کمک میکند که هنگام سفر به آن احساس بهتری داشته باشید و راحت تر بتوانید از امکانات آن بهره مند شوید.

در حال حاضر استانبول دارای دو فرودگاه بین المللی است که نام آنها آتاتورک و صبیحه گوکچن می باشد.

به علت استقبال بی شمار گردشگران از شهر استانبول، دولت ترکیه در حال ساخت فرودگاه سوم خود است.

برای رزرو تور استانبول بر روی لینک کلیک کنید.

فرودگاه آتاتورک استانبول

ایرپورت آتاتورک
Istanbul Ataturk Airport

فرودگاه بین المللی آتاتورک اولین فرودگاه استانبول میباشد که دارای دو ترمینال بزرگ مسافربری برای پرواز های داخلی و خارجی است.

امکانات فرودگاه آتاتورک چیست؟

فرودگاه آتاتورک دارای امکانات و شرایط رفاهی بالایی برای مراجعین خود می باشد. برخی از خدمات فرودگاه آتاتورک به صورت رایگان و برخی هم با پرداخت هزینه صورت میگیرد.

دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز

باجه تبدیل پول
Currency exchange counter

دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز یکی از امکانات فرودگاه است که برای مسافران و گردشگران به شدت کاربردی و لازم است. اگر قبل از سفر فرصت تبدیل پول های خود را نداشته اید استفاده از این دستگاه برایتان راهگشا خواهد بود. برای راهنمای سفر استانبول کلیک کنید

فروشگاه های شبانه روزی

یکی دیگر از امکانات خوب فرودگاه آتاتورک وجود بیش از 20 فروشگاه شبانه روزی است که میتوانید انواع سوغاتی ها و کالا ها را در آن بیابید.

خدمات پزشکی

خدمات پزشکی فرودگاه آتاتورک
Airport medical

یکی از خدمات مهم و ضروری ای که در این مجموعه ارائه میشود و نقش مهمی هم دارد، خدمات پزشکی است. البته ما امیدواریم که هیچ وقت نیاز به استفاده از آن را نداشته باشید.

کافه رستوران های متعدد

وجود کافه رستوران های متنوع در فرودگاه آتاتورک باعث شده است که بتوانید هنگام انتظار برای پرواز خود میان وعده یا غذای خوشمزه ای را میل کنید.

آرایشگاه ها و پیرایشگاه ها

یکی دیگر از امکاناتی که در فرودگاه آتاتورک موجود است و میتوانید از آن بهره مند شوید، آرایشگاه ها و پیرایشگاه های مدرن است که هم برای بانوان و هم آقایان خدمات ارائه میدهند.

سالن استراحت عمومی

امکانات فرودگاه آتاتورک
Public lounge of Ataturk Airport

اگر همه خدماتی را که تا اینجا برایتان شرح دادیم کنار بگذارید، سالن استراحت عمومی یکی از قسمت هایی است که اگر پروازتان تاخیر داشت میتوانید در آن منطقه استراحت کنید.

اینترنت رایگان

در این فرودگاه کیوسک هایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها تا دو ساعت به وای فای فرودگاه به صورت رایگان متصل شوید.

مسیر دسترسی به فرودگاه آتاتورک

فرودگاه بین المللی آتاتورک در موقعیت مکانی مناسبی قرار دارد و شما میتوانید از هر قسمت از شهر که هستید به آن دسترسی داشته باشید. برای شناخت بخش اروپایی و آسیایی استانبول کلیک کنید.

همچنین میتوانید برای رفتن از سطح شهر به این فرودگاه از انواع وسایل نقلیه مانند اتوبوس، مترو و تاکسی استفاده کنید.

اتوبوس

اتوبوس یکی از روش هایی است که برای رفتن به فرودگاه آتاتورک میتوانید از آن استفاده کنید. در این صورت هزینه رفت و آمدتان هم به شدت به صرفه خواهد بود. برای پیدا کردن مسیر خود هم میتوانید از گوگل مپ استفاده کنید.

مترو

یکی دیگر از روش هایی هم که میتوانید از آن برای رفتن به فرودگاه استفاده کنید مترو است که تفاوت هزینه ای با اتوبوس ندارد و خیلی سریع و راحت شما را به مقصد میرساند.

بنابراین اگر خواستید از مرکز شهر به فرودگاه آتاتورک بروید ابتدا خط قرمز شماره M1 را در ایستگاه ینی کاپی سوار شوید و سپس در هاوالامیون پیاده شوید.

فرودگاه Sabiha Gökçen /صبیحا گوکچن

فرودگاه استانبول
Sabiha Gokchen Airport

فرودگاه صبیحا دومین فرودگاه معروف در شهر استانبول است و در جنوب شهر و بخش آسیایی قرار گرفته است. همچنین با مرکز شهر 45 کیلومتر فاصله دارد.

این مجموعه به دلیل عدم ظرفیت خالی در پرواز های داخلی و همچنین خارجی آتاتورک ساخته شده است. قصد دولت ترکیه این بود که در سال 2023 این فرودگاه حدود 25 میلیون مسافر را بتواند جابه جا کند.

و در حال حاضر صبیحا گوکچن سومین فرودگاه پرتردد جهان بعد از لندن و هند است.

امکانات صبیحا گوکچن

فرودگاه صبیحا گوکچن هم شبیه به فرودگاه های دیگر استانبول دارای امکانات بسیار خوبی است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی آنها بپردازیم.

دستگاه خودپرداز و باجه تبدیل ارز

باجه تبدیل ارز و دستگاه خودپرداز از اصلی ترین امکانات این فرودگاه است، استانبول به عنوان یکی از پرگردش‌ترین شهر های ترکیه به همچین امکاناتی نیازمند است.

فروشگاه های شبانه روزی

صبیحا هم مانند تمامی فرودگاه های دنیا دارای فروشگاه های کوچک و بزرگی است که برای خرید شخصی و یا تهیه سوغاتی میتوانید از آن استفاده کنید.

کافه رستوران های متنوع

یکی دیگر از امکانات این رستوران هم وجود کافه رستوران های با کیفیت است. هنگامی که در انتظار پرواز خود هستید میتوانید از خوراکی‌های مختلف کافه و رستوران‌ها بهره مند شوید.

برند هایی که در این مجموعه فعالیت میکنند، مک دونالد، مک کافه، برگرکینگ و غیره می باشند.

مسیر های دسترسی به به صبیحا گوکچن

این فرودگاه موقعیت جغرافیایی متفاوت تری دارد و کمی دسترسی به آن از سطح شهر سخت تر است. اما نگران نباشید، همچنان با  اتوبوس میتوانید خودتان را به این مکان برسانید.

مترو

در حال حاضر مترو استانبول مسیری را برای دسترسی به صبیحا گوکچن ارائه نمی دهد و مسئولان آن در حال راه اندازی خط چهار مترو برای رسیدن به این مجموعه هستند.

اتوبوس

اتوبوس های فرودگاه صبیحا گوکچن Hava bus / هاوا باس نام دارند که متعلق به شهرداری می‌باشند و مسیر های مختلف را طی میکنند.

رفتن به صبیحا با این اتوبوس یکی از راحت ترین و به صرفه ترین روش ها برای ذسترسی به فرودگاه است.

این وسیله نقلیه از 4 صبح تا 1 بامداد کار میکند و هر 30 دقیقه یک بار به ایستگاه می‌رسد.

این روش را ما به افرادی پیشنهاد میکنیم که بار زیادی ندارند و یا با جمعی از دوستان و خانواده سفر میکنند، اما اگر وسایل شما زیاد است حتما از تاکسی برای رفتن به فرودگاه استفاده کنید.

چگونه از میدان تکسیم به فرودگاه صبیحا برویم؟

از میدان تکسیم تا فرودگاه را میتوانید با استفاده از تاکسی و اتوبوس هایی که بررسی کردیم بروید. البته فراموش نکنید که تاکسی های استانبول کمی گران هستند.

سخن آخر 

به شما توصیه میکنیم که قبل از سفر حتما مسیر هایی که پیش رو دارید را بررسی نمایید و از قبل در رابطه با آنها در اینترنت تحقیق کنید تا در فرودگاه زمان خود را هدر ندهید.

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

آفر

هتل