در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

021-49976

برج گالاتای

4.4/5 - (95 امتیاز)

برج گالاتا که مردم در زمان قدیم آن را برج مسیح می‌نامیدند ، تا سال 1749 به عنوان بلند ترین ساختمان استانبول مشهور بوده است.(در قرن چهاردهم که مربوط به دوران امپراطوری روم شرق بود) ،بعد از مدتی  این برج معروف و زیبا تبدیل به “رصدخانه” شد، که البته دوام چندانی هم نداشت و خیلی زود آن را تعطیل کردند. برج گالاتا یکی از بلند ترین برج های سنگی جهان است. این برج 9 طبقه و 66 متر ارتفاع دارد و ارتفاع آن از سطح دریا هم 35 متر است. این بنای  زیبا یکی از مرتفع ترین مکان های استانبول در زمان خودش بوده است شکه سر مخروطی آن بر فراز افق منطقه بی اوغلو استانبول تسلط دارد.

داخل برج گالاتا

در بالاترین ردیف پنجره های گالاتا بالکنی باریک که در برابر آب و هوا پوششی ندارد وجود دارد که میتوان ویوی شهر را در آن به صورت پانوراما دید. همچنین رستورانی در قسمت فوقانی آن ساخته اند که اگر خود برج تعطیل باشد ، رستوران تا نیمه شب باز است. برج گالاتا 9 طبقه دارد که با آسانسور میتوان به طبقات آن دسترسی پیدا کرد.

ورود به برج گالاتا با موزه کارت رایگان میباشد. اما برای توریست ها ورودی آن 100 لیر است.

فضای بازسازی شده آن

از در که وارد آن میشوید سمت راست شما پله های ورودی وروبه روی شما هم اسانسور قرار دارد که هرکدام را که خواستید میتوانید استفاده کنید.البته قبلا اسانسور وجود نداشته و بعدا تو تعمیرات به آن اضافه کرده اند.

سنبل های تاریخی استفاده شده

در طبقات این برج زیبای تاریخی از سمبل هایی که به تاریخ این برج ربط دارد استفاده شده مثل ماکت کشتی هایی که در آن زمان برای کار ها تجاری مثل واردات و صادرات کالا استفاده میشده. در یکی از طبقات برج شما زنجیر بزرگ و سنگینی میبینید که این زنجیر درواقع دزمان جنگ ازآن به عنوان وسیله ای برای بستن تنگه بسفر استفاده میکردند تا هیچ کشتی نتواند از تنگه بسفر رد شود.

دید به کل منطقه و تنگه بسفر

در طبقه میانی آن میتوانید یک دید کلی به تنگه بسفر داشته باشید. این همان طبقه ای است که در ابتدا در آن بر کشتیرانی نظارت میکردند.این برج آسمان خراش سنگی چندین بار به دلایل مختلفی مثل زمین لرزه یا آتش سوزی خراب شده و بار ها و بار ها آن را بازسازی کرده اند.

برج گالاتا در امروز

در گذشته از برج گالاتا به عنوان رصد خانه ، دیدبانی شهر و عبور و مرور کشتی ها و غیره استفاده میشده ولی امروز در استانبول مدرن برج گالاتا تبدیل به یک بنای تاریخی شده و از آن به عنوان یک بنای تاریخی بازدید میکنند.برج گالاتا 9 طبقه دارد که با اسانسورمیشه به طبقات آن دسترسی پیدا کرد. هم اسانسور قرار دارد که هرکدام را که خواستید میتوانید استفاده کنید. البته قبلا اسانسور وجود نداشته و بعدا در تعمیرات به آن اضافه کرده اند.

بهترین زمان برای دیدن برج گالاتا

اگر میخواهید حال و هوای این برج زیبا را بیشتر در ک کنید میتوانید هنگام خوانده شدن اذان، از بالای برج گالاتا شهر را ببینید.

برای تماشای ویوی استانبول از بالکن های برج گالاتا، میتوانید از ساعت 9 صبح تا 8:30 بعد از ظهر مراجعه کنید.

هزینه بازدید از برج گالاتا
بهای بازدید از برج گالاتا به دو صورت هست استفاده از موزه کارت و پرداخت نقدی که برای توریست ها 100 لیر می باشد
علت نامگذاری برج گالاتا
نام برج گالاتا را از محله ای که در آن واقع شده ، گرفته اند.

تاریخچه محله گالاتا

در سالهای آخر امپراطوری عثمانی، بریتانیا استانبول را مورد تهاجم خود قرار داده بود بریتانیایی ها ، یک بیمارستان ، یک دادگاه حقوقی، یک زندان،یک اداره پست و نیروی دریایی بریتانیا در محله گالاتا تاسیس کرده بودند. در گذشته های دور محله های اطراف برج گالاتا ، اصلا مکان مناسبی برای گردشگران نبوده اما اگر به تازگی به این قسمت از ترکیه بروید ،از برج گالاتا تا ابتدای میدان تونل و سر کنسول گری سوئد و تمام موسسات عثمانی به طرز عجیبی زیبا شده است و با زیبایی های بصری آن را مزین کرده اند. در حال حاضر شما میتوانید در اطراف این منطقه کافه های شیک ، گالری های هنری،بوتیک ها و رستوران های مدرن زیبایی را پیدا کنید و به عنوان توریست خاطرات زیبایی را در این منطقه سپری کنید. خیابان بی اوغلو که خیبان اصلی برج بی اوغلو است; امروزه تبدیل به مکانی شده است که توریست های زیادی برای تفریح یا حتی اجاره اپارتمان و هتل از آن بازدید میکنند.

فاصله برج گالاتا تا میدان تکسیم ؟ برج گالاتا در همان محدوده محله تکسیم و استقلال قرار دارد و خیلی فاصله ای با هم ندارند.

رستوران های اطراف گالاتا

  • رستوران جانیم جگریم
  • رستوران لب دریا
  • رستوران درخت لیمو
  • رستوران دوروم زاده
  • رستوران فیچین

جاذبه های اطراف برج گالاتا

  • صومعه دراویش گالاتا
  • کلیسای جامع آنتونی
  • خیابا استقلال
  • موزه هنر های مدرن
  • موزه یهودیان
هتل های اطراف برج گالاتا
فاصله تا گالاتا کیفیت هتل اسم هتل
136 متر از برج خوب مستو هتل گالاتا
78 متر از برج خوب بای مورات گالاتا
54 متر از برج خوب وی ای پی آپارتمان سوئیت
14 متر از برج خوب آپارت هتل استانبول
13 متر از برج 4 ستاره آنمون گالاتا
بهترین زمان رفتن به گالاتای
به دلیل جبری که بر ترکیه حاکم است جو آب و هوایی آن تقریبا در هر منطقه و شهر متفاوت است. بهار بهترین زمان و بعد پائیز و در نهایت تابستان و سپس زمستان اما برای تماشای شهر استانبول از برج گالاتا ما بهار را به شما پیشنهاد میکنیم. زیرا در فصل بهار هوا در سراسر کشور معتدل است; همچنین روزها هم طولانی‌تر میباشد.