در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

باشگاه مشتریان

اقامت رایگان

4.1/5 - (7 امتیاز)

اقامت رایگان در سفر 

معمولا یکی از دغدغه‌های مسافران قبل از سفر هزینه اقامت است. زیرا که یکی از پر هزینه‌ترین بخش‌های سفر  همین موضوع می باشد. در این مقاله چند روش برای این که بتوانید اقامت رایگان داشته باشید به شما معرفی می‌کنیم. همچنین اگر دغدغه خرید تورهای مسافرتی ارزان را دارید می‌توانید از آژانس مسافرتی سفرو که کارگزاری مستقیم تورهای خارجی و داخلی است. تور مدنظرتان را رزرو کنید.

 

روش‌های رایج برای اقامت رایگان در سفر

اقامت در خانه دیگران در سفر

کوآچ | couchsurfing:

یکی از جالب‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های اقامت رایگان درسفر کوآچ سرفینگ است. این روش به این صورت است که افراد در یک سایت معتبر با همین نام خانه‌های خود را بدون گرفتن هزینه از مسافر، در اختیار او قرار می‌دهند.

اکثر میزبان‌های این سایت هم خودشان از مسافران کوله گرد هستند و به دلیل علاقه خود به سفر و پیدا کردن همسفر این کار را انجام می‌دهند.

مراقبت از حیوان خانگی:

مراقبت از حیوان خانگی در یک کشور دیگر یک روش رایج است که اکثر علاقه مندان به حیوانات خانگی از آن خبر دارند. برای این که بتوانید شانس داشتن اقامت رایگان در سفرهای خارجی خود را داشته باشید می‌توانید پرستار حیوان خانگی دیگران شوید.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه می‌توانید در یک کشور غریب که کسی را نمی‌شناسید این کار را انجام دهید؟ پاسخ ساده است، با وارد شدن در سایت trustedhousesitter.com می‌توانید درخواست خودتان را ثبت کنید و با افرادی که برای حیوان خانگی خود نیاز به پرستار دارند آشنا شوید.

سگ همراه
مراقبت از حیوان خانگی

تبادل خانه | HomeExchange:

یکی دیگر از روش‌های جالب در سفر که یک سفر بدون هزینه اقامت را برای شما به ارمغان می‌آورد. تبادل خانه است، به این صورت که شما در سایتی به همین نام، خانه خود را با فردی که می‌خواهد به مقصد شما سفر کند تبادل می‌کنید.

"<yoastmark

 

اقامت در اماکن مذهبی:

برخی از افراد به قدری به سفر کردن علاقه مند هستند که سعی می‌کنند از کیفیت اقامت و وسایل حمل و نقل خود بگذرند تا بتوانند تعداد سفرهای زیادی را در طول چند ماه یا یک سال داشته باشند. اقامت در اماکن مذهبی هم یک روش رایج بین این اشخاص است. اما باید این را در نظر بگیرید که همه اماکن مذهبی اجازه این که بتوانید شب را در آن اتراق کنید به شما نمی‌دهند.

اقامت در خانه افراد بومی :

حتما برای شما هم پیش آمده که به شهری یا روستایی سفر کرده باشید و در مواجهه با افراد بومی آن منطقه متوجه رفتار صمیمانه آن‌ها شده باشید.

یا حتی گاهی اوقات دیده باشید که از شما دعوت کنند که شب را به همراه یک شام محلی خوشمزه در خانه آن‌ها سپری کنید. این کار باعث می‌شود شما در طول سفر تجربه گشت و گذار بهتر در کنار افراد بومی آن منطقه را داشته باشید.

 

"<yoastmark

آیا داشتن اقامت چند روزه در خانه افراد غریبه به ریسکش می‌ارزد؟
جواب این سوال ممکن است که برای هر شخصی متفاوت باشد زیرا که افراد با توجه به جهان بینی شخصی خود ممکن است که ترس‌های متفاوتی داشته باشند. ولی تمام روش‌هایی که در این مقاله بررسی شدند، روش‌های رایجی هستند که اکثر علاقه مندان به سفر آن را اجرا می‌کنند. اما بررسی امنیت خانه فردی که می‌خواهید در آن اقامت رایگان داشته باشید برای اولین بار، مسئولیتی است که شما خودتان به عهده دارید. اما این را هم در نظر داشته باشید که هیجان این سفرها به ریسکی است که شما با نشناختن میزبان، آن را به جان می‌خرید.