در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

باشگاه مشتریان

سفر ارزان به دبی

5/5 - (1 امتیاز)

سفر ارزان به دبی

داشتن سفر ارزان به دبی برای خیلی از افراد غیر ممکن به نظر میرسد،اما تعدادی نکات ساده و ضروری وجود دارد که هزینه های سفر شما را بسیار کاهش میدهد.در این قسمت با ما همراه باشید تا روش های داشتن سفر ارزان به دبی را بدانید.

تجربه به یادماندنی سفر ارزان دبی

زمانی که قصد سفربه مقصد لاکچری مثل دبی را داریم،هزینه های آن تا حدودی موفق میشوند که ما را از سفر خود منصرف کنند.اما روش هایی وجود دارد که رفتن به دبی را برای شما ارزان تر میکنند.

هتل های ارزان دبی

انتخاب هتل های ارزان دبی که در آنها خبری از خدمات لاکچری نیست اما کیفیت مطلاوب و راضی کننده ای دارند بهترین روش ارزان و مطمئعن برای داشتن سفری ارزان به دبی است زیرا باعث میشود که هم از سفر خود لذت ببرید و هم بتوانید سفر ارزان تری داشته باشید.همچنین در کنار این که میتوانید هتل های 3 ستاره یا 4 ستاره را انتخاب کنید میتوانید مکانی را انتخاب کنید که کمی دور تر از مرکز شهر است و دسترسی خوبی به وسایل نقلیه دارند چون در این صورت هزینه تور دبی شما ارزان تر میشود.

رزرو هتل های ارزان و با کیفیت

رزرو هتل های ارزان و با کیفیت

البته نا گفته نماند که رزرو هتل های ارزان قیمت به معنی بی کیفیت بودن و نا مناسب بودن آنها نیست،به دلیل این که دبی یک مقصد تجاری می باشد سوای توریستی بودن آن،باعث شده است که حتی هتل های 3 ستاره آن هم کمیفیت بسیار خوبی داشته باشند.

تهیه نول کارت(Nol Cart) روش ارزان شدن سفر دبی

نول کارت (Nol Cart) یک کارت الکتریکی برای استفاده از وسایل نقلیه است.البته نا گفته نماند که اتوبوس و مترو های دبی بسیار امروزی و مجهز هستند همچنین به صورتی طراحی شده اند که تردد در سطح شهر را برای شما بسیار آسان میکنند.این نول کارت ها در 4 رنگ قرمز،نقره ای ،طلایی و آبی وموجود هستند که هرکدام از آنها ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی دارند.

نول کارت طلایی (Golden Nol Card)

نول کارت طلایی (Golden Nol Card)

افرادی که نول کارت طلایی دارند میتوانند در قسمت فرست کلاس مترو و دیگر وسایل نقلیه شوند.هزرینه آن 25 درهم است و 19 درهم آن هم در همان ابتدا قابل استفاده است.البته هر بار استفاده آن شارژ زیادی نسبت به دیگر کارت ها از اعتبار شنما میکاهد.

نول کارت آبی (Blue Nol Card)

نول کارت آبی (Blue Nol Card)

بیشتر برای شهروندان دبی کارایی دارد و به صورتی است که هویت شخص بر روی این کارت مشخص است.شبیه به کارت شناسایی که دارای عکس و مشخصات کلی افراد است.مشخص بودن هویت افراد در نول کارت آبی باعث میشود تا اگر شهروندان آن را گم کردند بتوانند آن را پیدا کنند یا یک کارت جدید تهیه کنند.

نول کارت ها در 4 حالت زیر موجود هستند:

نول کارت قرمز (red Nol card)

نول کارت قرمز (red Nol card)

نول کارت های قرمز کارت های کاغذی شکلی هستند که معمولا گردشگران از آنها استفاده میکنند و خاصیت یکبار مصرف دارند.قیمت خود کارت 2 درهم است و تا سقف 10 سفر میتوان آن را شارژ کرد و در اتوبوس و مترو از آن استفاده کرد.

نول کارت نقره ای (Silver Nol Card)

نول کارت نقره ای (Silver Nol Card)

گفتیم که نول کارت قرمز کاغذی است اما برعکس آن نول کارت نقره ای به صورت پلاستیکی است.و برای افرادی کاربرد دارد که دائما در حال استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستند و برای استفاده ترکیبی از وسایل نقلیه عمومی به صورت ترکیبی می بایست از این کارت استفاده شود.همچنین با نول کارت نقره ای میتوانید کرایه تلکسی را هم پرداخت کنید.

نحوه شارژ نول کارت های دبی

تعرفه این نول کارت ها بستگی به نوع آنها و محله هایی که از آن عبور میکنید دارد.و هزینه تاکسی ها نسبت به دیگر وسایل نقلیه متفاوت تر محاصبه میشود.و هزینه آن هم از 4 درهم تا 8 درهم میباشد که نسبت به مسیر شما متفاوت است.

تهیه غذا از رستوران های محلی

شام خوردن در رستوران های محلی یکی دیگراز نکاتی است که رعایت کردنش باعث میشود تا بتوانید تا مقدار قابل توجه ای از هزینه های سفر خود را کاهش دهید.زیرا هتل های دبی معمولا فقط در وعده صبحانه از شما پذبرایی میکنند.

رستوران زاروب (Zaroob)
Zaroob resturant in dubai

رستوران زاروب (Zaroob)

رستوران الزاروب(Zaroob)یکی از ارزانترین رستوران های دبی است که در مرکز تجاری بین المللی دبی قرار گرفته است.منو غذایی این رستوران تشکیل شده از غذا های عربی،مصری،لبنانی و مدیترانه ای است.

رستوران الفنار (Al fanar)
Al fanar resturant in dubai

رستوران الفنار (Al fanar)

الفنار،یکی دیگر از ارزانترین رستوران های دبی ،رستوران عربی الفنار می باشد که در کنار غذا های عربی غذا های دریایی مثل ماهی کبابی هم سرو میکند.این رستوران شمایلی بسیار سنتی و قدیمی دارد.به صورتی که حتی غذا های این مجموعه هم در ظروف سنتی ای مثل بشقاب های چینی گل قرمزی سرو میشود.

خرید از بازار های محلی
shopping from local markets in Dubai

خرید از بازار های محلی

خرید از بازار های محلی دبی یکی دیگر از روش هایی است که باعث میشود هزینه سفر شما تا حد قابل توجه ای کاهش پیدا کند،مخصوصا برای خرید سوغاتی و یادگاری میتوانید در بازار های سنتی دبی چیز های جالبی را تهیه کنید.

بازار های سنتی دبی

  • بازار ادویه جات
  • بازار طلا
  • بازار فرش ابوظبی
  • بازار سنتی مرکزی شارجه

با تور سفر کنید

برای داشتن سفری ارزان به دبی بهتر است که با تور به دبی سفر کنید.زیرا مزیت هایی که خرید تور دبی دارد هزینه های سفر شما را به شدت کاهش میدهد.یکی از اقداماتی که باعث میشود سوای هزینه در زمانتان هم صرفه جویی شود،تهیه ویزای گردشگری یا همان ویزای 14 روزه است که توسط آژانس انجام میشود و شما را از شر مشکلات وقت و هزینه راحت میکند.

راهکار کاهش هزینه رفت آمد در دبی چیست؟
بهترین راهکاری که به آن اشاره هم کردیم استفاده از نول کارت است.
جاذبه های رایگان دبی کدام اند؟
سواحل،بازارها،پارک ها و گردش در خیابان های دبی و همچنین برخی از نقاط برج خلیفه،بازدید از آبنمای معروف دبی که رایگان است.