در حال بارگذاری

سوالات

تماس

باشگاه

مجله

درباره ما

سایر

خانه

Loading...

آفر

هتل

سفرو

021-49976

کترینگ چیست

4.7/5 - (3 امتیاز)

کترینگ به معنای (صنعت آماده سازی غذا و طبخ غذا و نوشیدنی در محلی و سرو آنها در مکانهای دیگری جهت پذیرائی می باشد)به معنای ساده تر غذاهایی که دارای دورچین های پر تنوع هستند  و بسته به نوع غذا دارای ترشی ، ماست ،سالاد ، دسر و نوشیدنی ودر ظرف های بسته بنده شده هستند و برای مشتری فرستاده می شوند.

 

چند نمونه از کترینگ هایی که در جوامع مشغول به کار هستند عبارتند از:

  • کترینگ هواپیمایی
  • کترینگ قطار
  • کترینگ بیمارستان
  • کترینگ هتلی
  • صنعت هتلداری و کترینگ hospitality & ceterting industry
  • کترینگ هواپیمایی
کترینگ هواپیما
یکی از مهمترین و اساسی ترین عنصرهای کیفی در یک ایرلاین را شامل می شود زیرا ارائه سرویس مطلوب غذایی تاثیر بسیاری در رضایت مسافران شرکت هواپیمایی می باشد.

در بعضی شرکت های هواپیمایی ،یا خودشون دارای آشپزخانه می باشند و یا سامانه های غذایی پیشرفته ای برای سرویس دادن به مسافران خود به کار میگیرند . به هر شکل باید وعده های غذایی تهیه شده 3 الی 12 ساعت قبل از پرواز با استفاده از خودرو های مجهز به تجهیزات خنک کننده با دمای استاندارد به فرودگاه مورد نظر حمل و نقل شود  و پس از قرارگیری داخل کانتینرها به هواپیما انتقال داده می شوند .

کترینگ قطار

درکترینگ های زمینی تنوع در غذا بیشتر می باشد و انواع چلوها ، خورشت ها ،کبابها و حتی غذاهای سنتی آبگوشت و آش که از ادویه ها و چاشنی های متفاوت استفاده می شوند.

کترینگ بیمارستانها

کترینگ بیمارستانی بستگی به نوع بیمار متفاوت است و بیشتر به صورت رژیمی می باشد. در این بخش کترینگ بیشتر ازمواد اورگارنیک و با کیفیت مناسب با شرایط بیمار استفاده می شود.

کترینگ مهمان نوازی

در این مکان فضای بزرگی برای سرو غذا در سبک های گوناگون می باشد که در آمد قابل ملاحظه ای هزینه جهت این صنعت می کند به شکلی که می توان این نوع صنعت سرویس دهی غذا را به عنوان یک صنعت پر در آمد که احتیاج به کمترین هزینه می باشد معرفی نمود.

کترینگ های هواپیمایی

کترینگ هواپیمایی امارات

کترینگ هوایی امارات داخل فرودگاه بین المللی دبی قرار گرفته . داخل لانژ پریمیوم فرودگاه و جت های وی آپی شخصی غذا و نوشیدنی تهیه می کند . این کترینگ بیش از 10 هزار نیرو کار روزانه 180 هزار غذا در اختیار بیش از 130 مشتری ایرلاین ها قرار میگیرد آقای هیمیجر که نائب رئیس ارشد خدمات پروازی و کترینگ این شرکت می باشد مسئولیت اداره خدمات کترینگ شرکت هوایی امارات را به عهده دارد که سرمایه ای نزدیک به 159 میلیون دلار است .

کنترل کیفی در کترینگ امارات

با داشتن همچین خدمات کترینگ وسیعی که امارات در اختیار مسافران قرار می دهد صددرصد داشتن یک سیستم کنترل کیفی بسیار بالا از اهمیت بالایی برخوردار می باشدکه برای برطرف شدن این موضوع 24 ساعت شبانه روز و 7روز هفته کترینگ ها ازچک های مختلفی بهره مند می شوند . کنترل کیفیت به این شکل می باشد که خدمه کابین پایان هر پروازی گزارش های خود را گرد آوری می کند و بازخوردهای مشتریان را در اختیار مدیران قرار می دهد.

جالبه بدانید مهمتر از نوع غذا کیفیت غذاها باید حتما به شکل عالی باشد حتی اگر دستور غذا خوب باشه کیفیت مهمتر است .

کترینگ هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان برای بالابردن خدمات خود علاوه بررعایت استانداردهای بین المللی ، خود را ملزم به رعایت تمامی انتظارات مسافران می داند.

هواپیمایی ماهان از دستورالعمل های ویژه و تکنیک های مهم برای فراهم کردن وعده های غذایی خود به کار می برد .

کترینگ آسمان

ایرلاین هواپیمایی آسمان تلاش دارد که سالم ترین غذا ها و با کیفیت ترین ها را برای مسافران داخلی و بین المللی فراهم آورد . کترینگ هواپیمایی آسمان در واقع  همان کترینگ آرمان شرکت هوایی ماهان است .در کترینگ غذایی آسمان جهت سلامتی مسافران داخل منوی غذایی خود انواع غذاهای رژیمی و غذاهای مخصوص کودکان را قرار داده است . علاوه بر این به مسافران اجازه داده می شود غذای مورد علاقه خود را سفارش دهند.

کترینگ های برتر ایران

یکی از کترینگ های بزرگ خاورمیانه هواپیمایی ایران ایر است .عالی ترین سرویس های غذایی را این ایرلان دارا می باشد که دارای به روزترین تجهیزات می باشدو منوی غذایی منطبق با تغذیه و استفاده از مواد اولیه را دارد.و همچنین دارای پرسنل با تجربه و آموزش دیده و منطبق دادن ایمنی غذا با اصول GHP/GMP  دارای تائیدیه بهداشت است و توسط آزمایشگاه های پیشرفته به مسافران ارائه می دهند.

هواپیمای کیش ایر

هواپیمایی معراج

و هواپیمایی قشم ایرس

بهترین کترینگ ها هواپیمایی
در کل بهترین کترینگ را ایرلاین های امارات دارند که دارای 10 هزار کارمند می باشد که روزانه بیش از 400پرواز به مقصد های مختلف دنیا می باشد.